EXITCOM RECYCLING
HİZMETLERİMİZ
GERİ DÖNÜŞÜM
BASINDA EXITCOM
İLETİŞİM

Exitcom WEEE Recycling

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Exitcom, uluslararası bir kurum olmanın getirdiği güven ve sorumluluk bilinci ile sadece ticari değil sosyal proje ve faaliyetlerde de yer almaktadır. Kurum olarak, insana ve çevreye karşı etik ve sorumlu bir yaklaşımı benimsemekte, kararlar almakta ve bunları uygulamaktadır.

Özellikle engelli vatandaşlarımıza yönelik, spor ve sanat temalı projelere yoğunlaşan Exitcom, engelli insanlarımızın toplumsal hayata etkin katılmalarını sağlamayı hedefleyen projelere özel önem vermektedir.

Almanya'daki ve Türkiye'deki engellilerimizin spor yapabilmeleri ve sosyal hayata katılabilmeleri için spor kulüpleri ve engelli sporcular desteklenmektedir.

Faaliyetler:

Almanya'daki Damla Genç futbol kulübüne sponsorluk yapılarak oluşturulan projelerle çocuk ve gençlerin spor yaparak, sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasına çalışılmaktadır.

Exitcom, engelli vatandaşlara çalışma imkânları sağlamakta ve topluma katılımlarını artırmayı planlamaktadır. Engelli çalışanlarımızdan Avni Kertmen Badminton alanında, 12 Almanya, 5 Avrupa, 3 Dünya şampiyonluğu kazanmış, 23 kez uluslararası turnuvalarda birincilik almış ve 2004 Niedersachsen eyaletinde yapılan Avrupa Şampiyonası'nda yılın engelli sporcusu seçilmiştir.

Bir diğer sporcumuz Bayan Carola Bohn ise Almanya Badminton şampiyonu ve Dünya 3.'sü olmuştur

Sponsoru olduğumuz genç bayan boksörümüz Pınar Yılmaz, 2005 ve 2006'da sıkletinde Almanya şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

"Atıktan Sanata"

"Atıktan Sanata" projesi kapsamında açılan atölyelerde, engelli vatandaşlarımızın ve sanat gönüllülerinin, elektronik atık ve hurdadan sanat eserleri meydana getirmeleri için malzeme ve maddi destek sağlanmaktadır.

Ortaya çıkarılan eserler, resmi kurumların da desteğiyle düzenlenen sergi ve organizasyonlarla kamuoyuyla buluşmaktadır. Bu sergi ve organizasyonlardan elde edilen gelirler de yine aynı projenin büyütülmesi ve engellilerin sosyal hayata katılabilmeleri amacıyla kullanılmaktadır.

csr.png